V dnešní době má většina z nás v kapse malou krabičku, díky které se dokážeme propojit s takřka celým světem. Díky všudypřítomnému internetovému připojení jsme schopni komunikovat a sdílet se, což nám dokazují sociální sítě, které díky notifikacím na dotykových miláčcích nenechají člověka pomalu ani vyspat. Ruku na srdce, kdo uvažoval nad tím, že internet může mít i jiné využití, které je pro nás užitečné a produktivní?


Zábava nebo osobní rozvoj?

Díky internetu máme přístup k mnoha datům a informacím, které mohou být dobré pro pobavení anebo pro osobní rozvoj. Ovšem záleží jen na nás, jak využijeme čas strávený na internetu. Můžeme scrollovat stránku FB a občas dát něčemu "To se mi líbí" a za pět minut ani nevědět čemu. Je to sice způsob, který pobaví, ale nepřispěje k našemu osobnímu rozvoji, ale naopak může přispět k osobnímu úpadku.

A pak je tu možnost, kdy můžeme čerpat mnoho užitečných informací, které mohou výrazně přispět k našemu osobnímu rozvoji, poskytnout nám nadhled a utříbit osobní názor a vhled na některé věci. Tato cesta, na rozdíl od předešlé, skrývá svou aktraktivitu až ve svém jádru, tedy, je třeba směle vykročit.

Čtení? Čtení!

Cesta osobního rozvoje vede přes čtení. Nejenom, že čtení může výrazně zkrátit cestu k osobnímu úspěchu, ale čtení obsahu od kvalitního autora může člověka zvláště obohatit. Mnoho podnikatelů, manažerů či jinak úspěšných lidí v dnešní internetové době a době kaváren píšou své vlastní blogy, v nichž zdarma poskytují kousíčky svého Know-How a opravdu pozorný čtenář je schopen si z nich složit mozaiku, kterou pak vyplní svým vlastním Know-How.

Čtenář se v tomto případě staví do role žáka, který se učí od opravdového Mistra ve svém oboru. O takové výuce si může nechat spousta studentů jenom zdát!

Tak už jenom začít!

Ještě podotknu, že úspěšní lidé čtou. Ku příkladu takový Elon Musk čte knihy i blogy a čtení zabírá v jeho osobním denním harmonogramu hodiny, nikoliv minuty. Tak nyní stačí už jenom začít!